Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo – konkurs dla szkół na najlepszy biznesplan

25.10.2023

Zapraszamy uczniów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do udziału w konkursie „Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo” na najlepszy biznesplan. Zgłoszenia wraz z pracami konkursowymi przyjmujemy do 15 listopada 2023 r. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.

Kto może wziąć udział?

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do Konkursu mogą się zgłaszać zespoły od 3 do 6 osób. W skład zespołu mogą wchodzić zarówno uczniowie, którzy uczestniczyli, jak i nie uczestniczyli w szkoleniu nt. sporządzania biznesplanów organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Zgłoszenie – krok po kroku

  1. Zgłoszenie udziału w Konkursie składacie na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu, a pracę konkursową – na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do Regulaminu. Jeżeli w zespole są uczniowie niepełnoletni, do formularza dołączacie zgodę rodziców.
  2. Zgłoszenie udziału oraz pracę konkursową przesyłacie w wersji elektronicznej w formacie pdf (podpisaną przez wszystkich członków zespołu oraz opiekuna zespołu; podpisy mogą być zeskanowane) oraz w wersji edytowalnej – do 15 listopada 2023 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Za datę złożenia pracy konkursowej uważa się datę jej przesłania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Cel konkursu

Konkurs ma na celu zachęcanie do podejmowania w swoim gospodarstwie rodzinnym inicjatyw, w tym przy wykorzystaniu środków unijnych, na rzecz jego rozwoju. Należy uwzględnić innowacyjne rozwiązania, efektywne wykorzystanie zasobów oraz łagodzenie presji środowiskowej przez produkcję rolniczą.

Szczegóły

Regulamin oraz załączniki znajdują się w zakładce.