W dniach 20.03.-03.04. w naszej szkole odbyła się akcja pomocy podopiecznym Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Pies i Kot" w Mielcu, którą zainicjowali uczniowie klas Technikum w zawodzie technik weterynarii: 1LTa, 1LTb oraz 2FTL wraz zwychowawcami. 

W ramach akcji zebrano artykuły pierwszej potrzeby (sucha i mokra karma, żwirek, koce, środki czystości, smycze, miski). Ponadto 22 marca odbył się kiermasz ciast własnoręcznie upieczonych przez uczniów szkoły. Cały dochód ze sprzedaży słodkości został przeznaczony na zakup specjalistycznej karmy suchej i mokrej dla psów oraz kotów. 

29 marca odwiedzili nas Draco i Figa - urocze psiaki ze schroniska w Mielcu wraz z opiekunkami, pracownicami schroniska. Podczas spotkania Draco i Figa  skutecznie zdobywały sympatię zgromadzonych, a ich opiekunki opowiadały o codziennej trudnej, ale jakże potrzebnej pracy w schronisku, o potrzebach psów i kotów, warunkach i przygotowaniu zwierząt do adopcji, opiece medycznej, sposobach pomocy zwierzętom w schronisku oraz tym błąkającym się w okolicy. 

12 kwietnia organizatorzy akcji odwiedzili mieszkańców schroniska w Mielcu i przekazali zebrane i zakupione dary. Wizyta ta była cennym doświadczeniem dla przyszłych techników weterynarii, utwierdziła ich w przekonaniu, że niesienie pomocy bezdomnym zwierzakom jest bardzo ważne. 

W imieniu naszych czworonożnych przyjaciół dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie akcji, bezinteresowność i wrażliwość na los porzuconych i skrzywdzonych zwierząt.
Pamiętajmy o naszych braciach mniejszych!

 

Link do fotorelacji: 2023-04-12 Finał akcji charytatywnej