W dniu 21 marca 2023 roku klasy 2BB i 3BB wybrały się na wyjazd edukacyjno-integracyjny do Koła Łowieckiego "Diana" Mielec. Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy wspólnym ogniskiem oraz miłą pogadanką na świeżym powietrzu. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji prowadzonej przez policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Mielcu. Mogli oni z bliska przyjrzeć się pracy policjanta, zaglądnąć do pojazdu służbowego a nawet sprawdzić działanie alkomatu :) czy też zapoznać się z działaniem laserowego miernika prędkości.
         Przy ognisku gościliśmy również Pana Łukasza Szatana z Nadleśnictwa Tuszyma, który z kolei udzielił nam cennej lekcji z edukacji przyrodniczo-leśnej. W naszym gronie nie zabrakło przedstawicieli z Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, którzy z pasją opowiadali o swoim zawodzie i trudzie wykonywanej pracy. Z bliska mogliśmy zajrzeć do wozu strażackiego i oglądnąć całe jego wyposażenie. Natomiast Pan Maciej Warcholak z rodzinnej pasieki "Maciejka" opowiadał o zdrowotnym działaniu miodów i jego rodzajach. Dostaliśmy w prezencie miód cytrynowy do degustacji :).
        Na końcu naszego spotkania odbyła się chyba najcenniejsza lekcja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie aktywnie w niej uczestniczyli. Mogli sami wypróbować działanie defibrylatora AED, który jest pomocny przy wykonywaniu reanimacji w różnych warunkach.  Dziękujemy serdecznie Panu Maciejowi Rachwałowi z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz członkowi Koła Łowieckiego "Diana" Mielec za poświęcony czas i przekazanie tajników wiedzy z różnych dziedzin życia. Organizatorem wycieczki była Pani Katarzyna Idzik oraz opiekunem Janusz Krysa. Dziękujemy wszystkim, którzy tak chętnie wzięli udział w wyjeździe. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyciągnęli jak najwięcej cennych informacji i wskazówek od przedstawicieli służb mundurowych.