W środę dnia 27 października odbył się rajd integracyjny klasy I Technikum w zawodach: technik rolnik i technik weterynarii.

    Uczniowie wraz z opiekunami mgr inż. Bożeną Słombą oraz lek. wet. Ewą Trojan-Kaczmarek wzięli udział w pieszej wędrówce bezdrożami od Rzemienia do Dobrynina.

     W czasie rajdu mieliśmy okazję podziwiać duże stado bydła ras mięsnych, a wyczerpujących informacji dotyczących hodowli udzielił nam sam właściciel  p. Gągała.

      Głównym celem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa pana Edwarda Gwoździa i jego wnuka Huberta, który jest uczniem naszej klasy.

       Z zachwytem patrzyliśmy na piękne ptactwo ozdobne i hodowlane m.in. bażanty diamentowe, chińskie przepiórki, gołębie, liczne papużki, indyki, kury, kaczki, gęsi.

       Wśród licznych ras zwierząt, które mogliśmy oglądać, przytulać  i głaskać były : króliki, koty, psy, kozy, owce kameruńskie.

Gospodarz z pasją dzielił się z uczniami tajnikami łowiectwa i z dumą opowiadał o licznych trofeach , jakie ma na koncie łowczego.

       Finałowym punktem, na który wszyscy czekali było ognisko z pieczeniem kiełbasek, ziemniaków i chleba. Nie zabrakło też domowych bułeczek i ciasta.

Czas upłynął nam w bardzo miłej atmosferze z pewnością jeszcze wrócimy w to piękne miejsce.