W piątek, 28 kwietnia młodzież naszej szkoły z uśmiechem na twarzach odebrała świadectwa, aby już za kilka dni przystąpić do pierwszego ważnego egzaminu w życiu- matury. Dyrektor szkoły, Pan Kazimierz Śpiewak, podczas uroczystego apelu zwrócił się do maturzystów i podkreślił, że teraz jest szczególny okres w ich życiu, ponieważ kończy się pewna historia. Pan Dyrektor przyznał, że ostatnie lata nie były łatwe, że kończąca szkołę młodzież musiała mierzyć się z niełatwą nauką zdalną. Ale wszyscy wywiązali się z tego zadania bardzo dobrze.  Głos zabrała również Pani Dyrektor, Bożena Słomba, która w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów, gratulując im ukończenia szkoły.

Podczas akademii głos zabrali również wychowawcy tegorocznych maturzystów, Pani Alicja Salamon oraz Pan Maciej Witwicki a także przedstawiciel Rady Rodziców- Pani Monika Skowrońska- Ziomek. Gratulowali oni uczniom ukończenia szkoły oraz życzyli im powodzenia zarówno na maturze, jak i w życiu.

Nie mogło zabraknąć również podziękowań skierowanych do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, pedagogów, którzy przez te wszystkie lata wprowadzali uczniów w tajniki wiedzy i pozwalali im odkrywać swoje talenty i rozwijać skrzydła. Przede wszystkim jednak wierzyli w ich możliwości.

Młodzież z młodszych klas pożegnała swoich starszych kolegów występem artystycznym. Nie zabrakło wspólnego śpiewania czy odgrywania różnych scenek z życia szkoły. Szczególnie wzruszającym momentem było oglądanie pamiątkowych fotografii. W pewnym stopniu uzmysłowiły one, jak wiele wspomnień zapisało się w pamięci uczniów, a do których sięgać będą mogli w każdym momencie swojego życia.

Bardzo pozytywnym akcentem uroczystości było nagrodzenie najlepszych uczniów. Odebrali oni nagrody za dobre wyniki w nauce, frekwencję i godne reprezentowanie szkoły.

To był piękny, ale i wzruszający dzień.

Tegorocznym absolwentom serdecznie gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy samych sukcesów w życiu osobistym.

I pamiętajcie- Wasza szkoła zawsze będzie dla was otwarta- na zawsze staliście się częścią jej historii.